۱۳۹۸ جمعه ۳۱ خرداد
ENGLISH
معاونت آمار و اطلاعات معاونت آمار و اطلاعات
1397/09/24 ميزگرد
ميزگرد 'نقش آمار در توسعه كشور' در ايرنا اصفهان برگزار شد
آمار، دانشي است كه به مطالعه، گردآوري، تحليل، تفسير، ارائه و سازماندهي داده‌ها مي‌پردازد، اطلاعات و آمار به عنوان ابزارهاي لازم در توسعه اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي كشورها شناخته مي شود و براي نيل به اين هدف، جمع آوري داده، تجزيه و تحليل آماري و برنامه ريزي مناسب از مولفه هاي ضروري آن به شمار مي روند.
به گزارش ايرنا، در اين ميزگرد، محمدرضا لعلي معاون آمار و اطلاعات سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان اصفهان، غلامعلي رئيسي رئيس دانشكده مهندسي صنايع و سيستم هاي دانشگاه صنعتي اصفهان، نصرالله ايران پناه عضو هيات علمي گروه آمار دانشگاه اصفهان و مجتبي معقول مسوول كميته توليدات كشاورزي اتاق بازرگاني اصفهان حضور داشتند.
اين كارشناسان با اشاره به اهميت و نقش آمار در برنامه ريزي و مديريت، تاكيد كردند زماني نتايج همه اقدام ها و برنامه هاي يك دولت خوب و قابل قبول خواهد شد كه از آمار در تصميم گيري ها و برنامه ريزي ها استفاده شود.
آنان از جمله مشكلات و معضلات بكارگيري آمار در برنامه ريزي و تصميم گيري ها در كشورمان را پايين بودن سواد و فرهنگ آماري بويژه در ميان مديران، پراكنده و موازي كاري دستگاه هاي اجرايي مختلف، فقدان آمار در برخي بخش ها، جدا بودن نظام آماري از برنامه ريزي و فقدان ارتباط بين صنعت و دانشگاه در اين دانش بيان كردند.
اين كارشناسان، مهمترين راهكارها براي بكارگيري آمار و اطلاعات در برنامه ريزي و توسعه كشور را اصلاح قانون مركز آمار، تدريس دروس بيشتر مرتبط با آمار ثبتي و كاربردي در دانشگاه ها، افزايش سطح فرهنگ و سواد آماري در جامعه و حركت به سمت نظام آماري ثبتي برشمردند.
گزارش تكميلي اين ميزگرد روزهاي آينده در خروجي ايرنا قرار مي گيرد.
http://www.irna.ir/theme1/fa/pages/266.aspx?subsite=esfahan&id=83125343&a=2&lang=fa&!rw!=true
تعداد بازدید: 25
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به سازمان مديريت و برنامه ريزي استان اصفهان   ميباشد.
Powered by DorsaPortal