۱۳۹۹ جمعه ۱۷ مرداد
ENGLISH
سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان
1398/06/16 نشست‌هاي خبرگان آينده‌نگاري توسعه استان تشكيل شد
نشست‌هاي خبرگان آينده‌نگاري توسعه استان تشكيل شد

چهاردهمين جلسه خبرگان آينده‌نگاري توسعه استان به رياست دكتر اكبري رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي و با حضور اكثريت اعضاي پانل متشكل از اساتيد دانشگاه، صاحب‌نظران و كارشناسان ارشد سازمان ساعت 10 صبح روز پنجشنبه 14 شهريور 1398 در محل سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان اصفهان تشكيل شد. دكتر اكبري در اين نشست به تشريح وضعيت‌هاي مختلف متغير «دانش بنياني» و سناريوهاي امكان‌پذير براي اين متغير در افق 1404 پرداخت.

به گزارش روابط عمومي سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان اصفهان، در اين جلسه كه براي بحث پيرامون وضعيت‌هاي قابل پيش‌بيني براي پيشران‌هاي اصلي توسعه استان در شش ساله آينده تشكيل شده بود علاوه بر دانش بنياني، متغيرهاي تحريم‌هاي بين‌المللي، بهره‌وري و سهم بخش خصوصي از اقتصاد نيز مورد بررسي قرار گرفت و براي هر يك از آن‌ها وضعيت‌ها و حالت‌هاي امكان‌پذير توسط خبرگان ذي‌ربط پيشنهاد شد و مقرر گرديد با توجه به نظرات مطرح شده در جلسه، حالت‌ها يا وضعيت‌هاي هر يك از اين متغيرها نهايي گردد تا امكان طراحي سناريوهاي ممكن در افق 1404 فراهم گردد.

شايان ذكر است سيزدهمين نشست در اين زمينه نيز روز پنجشنبه 7 شهريور تشكيل گرديد كه طي آن سه متغير قابل بحث شناسايي شده در فرايند مطالعات شامل دانش بنياني، نظام بانكي و ساختار فضايي فعاليت‌ها با ملاحظات آمايشي به پيشران‌هاي اصلي اضافه شدند. علاوه بر آن در اين نشست ضمن تشريح مفاهيم تفكر راهبردي، توسعه راهبردي و برنامه‌ريزي راهبردي و روش تحليل متوازن تأثيرات متقابل مقرر شد تمامي وضعيت‌هاي عوامل كليدي و پيشران توسعه استان كه تا افق 1404 امكان وقوع دارد توسط خبرگان ذي‌ربط بررسي شده و در جلسه بعدي مورد بحث قرار گيرد.

تعداد بازدید: 133
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به سازمان مديريت و برنامه ريزي استان اصفهان   ميباشد.
Powered by DorsaPortal