۱۳۹۹ جمعه ۱۷ مرداد
ENGLISH
سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان
1398/07/15 رصد عملكرد دستگاه هاي اجرايي استان در استفاده از ظرفيت‌هاي تبصره هاي 5 ، 12 و 19 قانون بودجه
رصد عملكرد دستگاه هاي اجرايي استان در استفاده از ظرفيت‌هاي تبصره هاي 5 ، 12 و 19 قانون بودجه

رصد عملكرد دستگاه هاي اجرايي استان در استفاده از ظرفيت هاي

تبصره هاي 5 ، 12 و 19 قانون بودجه
صد و نود و دومين نشست شوراي برنامه ريزي و توسعه استان اصفهان روز پنجشنبه مورخ 1398/7/11 برگزار شد.

صد و نود و دومين نشست شوراي برنامه‌ريزي و توسعه استان اصفهان به رياست دكتر رضايي استاندار و با حضور مديران دستگاه‌هاي اجرايي و نمايندگان ناظر مجلس شوراي اسلامي صبح روز پنجشنبه مورخ 1398/7/11 برگزار شد 

پس از تلاوت آياتي چند از كلام الله مجيد، آقاي دكتر رضايي استاندار محترم و رئيس شوراي برنامه‌ريزي و توسعه استان ضمن خيرمقدم ، با بيان اين كه بخشنامه بودجه سال 1399 در چهار محور درآمدزايي پايدار، مديريت هزينه، توسعه و عدالت و اصلاحات نظام بودجه‌ريزي،  به همه دستگاه‌هاي اجرايي ابلاغ شده است؛  ضمن تأكيد بر پيگيري لازم دستگاه‌هاي اجرايي استان با وزارتخانه‌هاي متبوع خود خواستار تعامل بيشتر مديران دستگاه‌هاي اجرايي با نمايندگان محترم استان در جهت پيگيري مطالبات استان شدند. ايشان در ادامه با بيان اين كه گزارش تفريغ بودجه سال 1396 توسط ديوان محاسبات انجام شده، تأكيد كرد دستگاه‌هاي مربوطه ظرف يك هفته پاسخ گزارش ديوان محاسبات  استان را بدهند. ايشان تدوين و ايجاد مشوق‌هاي لازم در جهت تحقق درآمدهاي مالياتي استان را مهم‌ترين راهكار در تحقق اين موضوع دانسته و بر استفاده از تمام ابزارها در جلوگيري از فرار مالياتي تأكيد نمود. وي در ادامه ضمن قدرداني از تلاش مديران در اين زمينه، توجه به بهبود معيشت مردم را نيز ضروري دانست. 

دكتر اكبري رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي و دبير شورا، با بيان اين كه وضعيت بودجه سال 99 نسبت به سال‌هاي گذشته متفاوت خواهد بود و يقيناً بودجه بدون درآمد نفتي بسته خواهد شد ، بر لزوم توجه مديران دستگاه‌هاي اجرايي بر مقوله مديريت هزينه‌ها كه يكي از محورهاي بودجه سال 1399 مي‌باشد، تأكيد كرد. وي با اشاره به اهميت استفاده از تبصره‌هاي  قانون بودجه سال 1398، تبصره‌هاي 5 ، 12 و 19 را از تبصره‌هاي تأثيرگذار دانست و خواستار پيگيري دستگاه‌هاي اجرايي در جهت تحقق اين تبصره‌ها در استان شد. در ادامه بر اساس دستور كار نشست، تعداد 102 مصوبه كارگروه زير بنايي، توسعه روستايي، شهري، عشايري و آمايش سرزمين و محيط زيست مورد بررسي قرار گرفت.

پس از آن آقاي ناطقي معاون هماهنگي برنامه و بودجه سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان، گزارش كاملي از  فرآيند اوراق تسويه خزانه ارائه نموده و ضمن بيان اين كه  در سال 1398 هنوز استان از امكانات و تسهيلات اسناد خزانه استفاده نكرده، خواستار اهتمام بيشتر دستگاه‌ها و استفاده از فرصت باقيمانده در جهت تسويه بدهي‌هاي دستگاه‌هاي دولتي به پيمانكاران شد. بررسي و تأييد مصوبات كارگروه اقتصادي، اشتغال و سرمايه‌گذاري و كميته ساماندهي فضاها و ساختمان‌هاي اداري استان از ديگر دستور كارهاي اين نشست بود.

 

 

تعداد بازدید: 177
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به سازمان مديريت و برنامه ريزي استان اصفهان   ميباشد.
Powered by DorsaPortal