۱۳۹۹ جمعه ۱۷ مرداد
ENGLISH
سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان
1398/08/19 برگزاري نشست صميمي رئيس مركز آمار ايران و همكاران معاونت آمار و اطلاعات
برگزاري نشست صميمي رئيس مركز آمار ايران و همكاران معاونت آمار و اطلاعات

دكتر حسين زاده رئيس مركز آمار ايران روز شنبه 11 آبان در سفر به استان اصفهان با همكاران معاونت آمار و اطلاعات سازمان مديريت و برنامه‌ريزي ديدار كرد.

وي در اين ديدار و نشست صميمي با رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان و همكاران معاونت آمار و اطلاعات با اشاره به شعار امسال مركز آمار ايران مبني بر «همگرايي ملي براي مدرن سازي نظام آماري» اظهار داشت: شعار امسال تمركز بر انسان، فضا و فعاليت است و براي توليد آمارهاي مبتني بر آن نيازمند همراهي و همگرايي ملي كليه وزارتخانه‌ها و نهادهاي دولتي هستيم.

رئيس مركز آمار ايران ضمن ابراز خرسندي از امضاي پيش‌نويس تفاهم‌نامه‌ي بين مركز آمار ايران و دبيرخانه‌هاي كلان‌شهرهاي وزارت كشور با محوريت شهرداري اصفهان، اقدامات صورت گرفته در شهرداري اصفهان به‌ويژه تهيه آمارنامه شهر اصفهان را قابل تقدير دانسته و نقش سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان را در راهبري و هدايت اين مهم، اساسي دانست.

دكتر اكبري نيز ضمن تشكر از حضور رئيس مركز آمار ايران و معاونين همراه در اصفهان، ابراز اميدواري كرد با عملياتي شدن نظام جامع آمارهاي ثبتي مبنا در كشور زيرساخت‌هاي لازم براي بخشي از نيازهاي آمارهاي مورد نياز در سطوح پايين مناطق فراهم شود.

رياست سازمان مديريت و برنامه‌ريزي اصفهان ضمن تأكيد بر توليد داده‌هاي مكاني افزود، هر داده‌اي بعد زمان و مكان دارد و تابه‌حال بيشتر به بعد زمان و سري زماني داده‌ها توجه شده است، درحالي‌كه بعد مكاني داده‌ها از اهميت ويژه‌اي در برنامه‌ريزي آمايشي و دستيابي به توسعه پايدار برخوردار است و طراحي سامانه يكپارچه آمار و اطلاعات مكاني استان را در همين راستا ارزيابي كرد.

در ادامه اين نشست صميمي، آقاي لعلي معاون آمار و اطلاعات سازمان ضمن گزارش اقدامات انجام شده توسط اين معاونت به برخي از مشكلات معاونت آمار و اطلاعات سازمان به‌ويژه در كمبود نيروي انساني و تخصيص اعتبارات مورد نياز اجراي طرح‌هاي آماري اشاره كرد در ادامه اين جلسه پيشنهاد‌هايي نيز در حوزه‌هاي آمارهاي ثبتي ، حساب‌هاي منطقه‌اي و نقشه و داده‌هاي مكاني توسط كارشناسان اين معاونت ارائه گرديد.

تعداد بازدید: 146
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به سازمان مديريت و برنامه ريزي استان اصفهان   ميباشد.
Powered by DorsaPortal