۱۳۹۸ سه شنبه ۱ مرداد
ENGLISH
معاونت توسعه و مديريت سرمايه انساني معاونت توسعه و مديريت سرمايه انساني
آئين نامه ساماندهي اشتغال فرزندان شاهد
هيات وزيران در جلسه مورخ 1/11/85 بنا به پيشنهاد بنياد شهيد و امور ايثارگران و به استناد اصل يكصد و سي و هشتم قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران، آيين نامه ساماندهي اشتغال فرزندان شاهد را به شرح زير تصويب نمود:


آيين نامه ساماندهي اشتغال فرزندان شاهد
ماده 1- در اين آيين نامه اصطلاحات زير در معاني مشروح مربوط به كار مي روند:

الف- قانون: قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي جمهوري اسلامي ايران-مصوب 1383-

ب- سازمان: سازمان مديريت و برنامه ريزي كشور

پ- بنياد: بنياد شهيد و امور ايثارگران

ت- دستگاهها: دستگاههاي اجرايي موضوع اين آيين نامه

ماده 2- كليه دستگاههاي اجرايي مشمول ماده (145) قانون و آيين نامه اجرايي آن موظفند در چهارچوب سهميه استخدامي دستگاه متبوع، حداقل بيست و پنج درصد(25%) نيازهاي استخدامي خود را از ميان فرزندان شاهد فاقد شغل و داراي مدرك تحصيلي دانشگاهي معرفي شده از سوي بنياد تامين و نسبت به استخدام آنان از محل پستهاي بلاتصدي اقدام نمايند.

تبصره- در صورت نياز به تغيير عناوين پستهاي سازماني با اعلام دستگاه مربوط، سازمان با رعايت ضوابط نسبت به اصلاح و تغيير عناوين پستهاي سازماني به منظور تحقق هدف اين ماده اقدام خواهد كرد.

ماده 3- دستگاهها موظفند در صورت نياز به انعقاد قرارداد انجام كار معين، افراد معرفي شده از سوي بنياد را بكارگيري نمايند.

ماده 4- در اجراي تصويبنامه شماره 84515/ت 34613ﻫ مورخ 15/12/1384 و بخشنامه شماره 70597/34613 مورخ 15/6/1385 كليه دستگاههاي موضوع ماده (160) قانون و بانكها مكلفند در قراردادهاي منعقده با پيمانكاران لزوم اولويت استفاده از افراد معرفي شده از سوي بنياد را درج نمايند.

ماده 5- كليه دستگاههاي موضوع ماده (160) قانون و بانكها مكلفند ابتدا نيازهاي استخدامي خود را از بين فرزندان شهيد معرفي شده از سوي بنياد كه واجد شرايط مي باشند تامين نمايند.

ماده 6- وزارت كار و امور اجتماعي موظف است زمينه اشتغال به كار تعداد يكصد هزار(100000) نفر از فرزندان شاهد و ايثارگران را تا پايان اجراي قانون(سالانه 40 هزار نفر) فراهم نمايد به گونه اي كه پس از اتمام مهلت اجراي قانون مشكل بيكاري آنان مرتفع شود.

ماده 7- وزارت كار و امور اجتماعي(سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور) موظف است به منظور توانمند سازي مهارتها و آمادگي شغلي فرزندان شاهد فاقد مهارت اقدام لازم را به عمل اورد.

ماده 8- به منظور نظارت بر حسن اجراي اين آيين نامه دستگاهها موظفند گزارش عملكرد اجراي اين آيين نامه را به سازمان و بنياد منعكس نمايند و سازمان و بنياد نيز مكلفند به صورت سالانه گزارش لازم را به هيات دولت ارايه نمايند.
تاریخ به روز رسانی: 1394/11/03
تعداد بازدید: 1599
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به سازمان مديريت و برنامه ريزي استان اصفهان   ميباشد.
Powered by DorsaPortal