۱۳۹۹ شنبه ۵ مهر
ENGLISH
سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان
1399/03/25 توسعه پایدار هرگز بدون پاسداشت محیط زیست تحقق نخواهد یافت
توسعه پایدار هرگز بدون پاسداشت محیط زیست تحقق نخواهد یافت
ظهر الفساد فی البر والبحر بما کسبت ایدی الناس لیذیقهم بعض الذی عملوا، لعلهم یرجعون.
(سوره الروم، آیه 41)
 فساد و تباهی به سبب آنچه مردم به دست خود کرده اند، در خشکی و دریا پدیدار گشته است تا (خداوند) حاصل برخی کارهایشان را به آنان بچشاند؛ شاید از این رویه بازگردند.
 

خدای آفرینده جهان هستی و طبیعت در آیات سوره روم به انسان ها زنهار می‌دهد، که تباهی و تخریب ایجاد شده در دریا و خشکی نتیجه اعمال انسان‌هاست و تا از این شیوه پرهیز نکنند و دست نکشند قطعاً راه نجاتی برای انسان امروزی وجود نخواهد داشت.

محیط زیست که شامل خشکی و دریا و هوا و هر آنچه در طبیعت پیرامون است میراث گران‌سنگی است که از نیاکان به ارث رسیده است و نیز امانتی است در دست ما که متعلق به نسل های آینده است. لذا با حفظ محیط زیست وارثان شایسته ای باشیم برای میراث موجود و امانتداران امینی باشیم برای نسل‌های آینده.

در این راستا توسعه پایدار هرگز بدون پاسداشت محیط زیست تحقق نخواهد یافت و هیچ کشوری نمی‌تواند بدون توجه به محیط زیست آینده‌ای سالم را برای فرزندان خود به ارمغان بگذارد.

هفته محیط زیست یک نشانه است برای آنکه راه ما گم نشود و گرنه تمام روزها و هفته‌ها باید به احترام محیط‌بانان و حافظان محیط زیست کشور به پا خاست و تلاش آنها را تکریم نمود.

تعداد بازدید: 670
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به سازمان مديريت و برنامه ريزي استان اصفهان   ميباشد.
Powered by DorsaPortal