۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۳ آذر
ENGLISH
سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان
1399/06/25 تشریح سند نیروی انسانی استان در جلسه شورای راهبری توسعه مدیریت
تشریح سند نیروی انسانی استان در جلسه شورای راهبری توسعه مدیریت

جلسه شورای راهبری توسعه مدیریت استان در ساعت 9 صبح روز سه‌شنبه 25 شهریور به ریاست دکتر رضائی استاندار اصفهان و حضور اعضای شورا برگزار گردید.

در ابتدای این نشست دکتر اکبری رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان و دبیر شورا ضمن ابراز خیر مقدم به حاضرین به طرح دستور کار جلسه پرداخت و خاطرنشان کرد که بر اساس تصمیم اتخاذ شده در جلسه قبل تهیه سند نیروی انسانی استان در دستور کار سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان قرار گرفت و اکنون این سند تکمیل شده و آماده بهره‌برداری می‌باشد.

 

سپس دکتر نیک اقبالی معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی مطابق دستور کار جلسه به ارائه گزارشی از تهیه سند نیروی انسانی و خروجی های آن پرداخت. وی اظهار داشت: اطلاعات جمع آوری شده علاوه بر تجزیه و تحلیل در سطح استان، بصورت دستگاهی و شهرستانی نیز مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است که امکان مقایسه و رتبه‌بندی را جهت برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری‌ها در ابعاد یاد شده فراهم می کند. در ادامه منتخبی از خروجی‌های بدست آمده بخصوص در راستای برنامه های نقشه راه اصلاح نظام اداری ارائه شد.

 

سپس دکتر رضائی استاندار اصفهان ضمن بیان این مطلب که پیگیری و جمع آوری اطلاعات مورد نیازتهیه سند کار پرزحمتی بوده است، از دست اندرکاران تهیه سند قدردانی کرد و با توجه به نتایج ارائه شده رهنمودهایی را به شرح زیر ارائه نمود:

 

روی نتایج بدست آمده تحلیل شود و هرکجا لازم است به دستگاه‌های مربوط تذکرات لازم داده شود.

 

در مورد افزایش پست‌های مدیریتی بانوان شاغل به این موضوع توجه شود که برخی مدیران در این زمینه با محدودیت‌هایی مواجه هستند. با توجه به این موضوع می‌توان تحقق شاخص برای کل استان را در دستگاه های دیگر و با توجه به ماهیت آنها، مثل آموزش و پرورش با سرعت بیشتری دنبال کرد.

 

در مورد کارکنان قراردادی، هنگام تمدید قرارداد، کیفیت عملکرد نیروها مورد توجه قرار گیرد.

 

کاهش پست‌ها با توجه به ماموریت دستگاه ها دنبال شود.

 

موضوع استقرار دولت الکترونیک در برنامه های اصلاح نظام اداری همواره در اولویت باشد.

 

همچنین در اجرای دومین دستور کار جلسه، مهندس قدیری فراز رئیس گروه مدیریت عملکرد و نوسازی اداری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گزارشی از مراحل اجرای فرایند ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرائی در سال 1398 و محدودیت‌های دستگاه‌های اجرایی در زمان جمع آوری و بارگذاری مستندات عملکرد، با توجه به وقوع پیک اول همه‌گیری بیماری کرونا و ابلاغ دورکاری دوسوم کارکنان در آن بازه زمانی و همچنین ابلاغ بخشنامه برگزاری جشنواره شهید رجائی بصورت غیرحضوری ارائه نمود.

 

سپس در مورد دستگاه‌هایی که عملکرد مناسبی در زمینه ترویج فرهنگ شهادت داشته‌اند بحث و تبادل نظر شد و مقرر گردید از دستگاه های برتری که توسط اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران در این زمینه معرفی می شوند در جشنواره شهید رجایی تقدیر بعمل آید.

 

همچنین دکتر رضائی توصیه کرد که از دستگاه یا دستگاه‌های برتر در مقابله با بیماری کرونا و یا عوارض ناشی از آن نیز تقدیر بعمل آید.

 

در ادامه دکتر علوی از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گزارشی از وضعیت بهره‌وری در استان ارائه نمود و به طرح ضرورت تشکیل کمیته بهره‌وری و ساختار آن در استان پرداخت. در ادامه دکتر اکبری مروری بر وضعیت رشد اقتصادی و رشد حاصل از بهره وری در سال های قبل ارائه نمود و اظهار داشت که معمولا رشد بهره‌وری طی این سال‌ها در حد صفر و گاهاً منفی بوده است.

 

 


 

تعداد بازدید: 252
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به سازمان مديريت و برنامه ريزي استان اصفهان   ميباشد.
Powered by DorsaPortal