۱۳۹۹ جمعه ۳ بهمن
ENGLISH
سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان
1399/10/08 بیست و سومین جشنواره شهید رجایی استان اصفهان برگزار می‌شود
بیست و سومین جشنواره شهید رجایی استان اصفهان برگزار می‌شود

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اصفهان در نشست خبری که روز یکشنبه 7 دی ماه برگزار شد اظهار داشت: بیست و سومین جشنواره شهید رجایی در استان اصفهان با هدف تجلیل از دستگاه‌های اجرایی و کارمندان برتر و قدردانی از دستگاه‌های برتر در عرصه مهار بحران کرونا روز چهارشنبه هفدهم دیماه سال جاری بصورت نیمه حضوری برگزار می‌شود.

 

وی در این نشست مطبوعاتی که به مناسبت برگزاری بیست و سومین جشنواره شهید رجایی برگزار شد گفت: همه ساله این جشنواره همزمان با هفته دولت و روز کارمند برگزار می‌شد اما متاسفانه امسال به دلیل شرایط ناشی از شیوع ویروس کووید 19 برگزاری این جشنواره به تعویق افتاد و هم‌اکنون با توجه به شرایط نسبتاً مطلوب بوجود آمده، این جشنواره با رعایت پروتکل‌های بهداشتی طی ماه جاری به صورت نیمه حضوری برگزار می‌شود. وی افزود: در این دوره دستگاه‌هایی که بیشترین فعالیت، نقش و تاثیرگذاری را در مقابله و پیشگیری از همه‌گیری کرونا داشته‌اند نیز مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

 

دکتر اکبری با اشاره به هدف از برگزاری جشنواره شهید رجایی تصریح کرد: فرایند ارزیابی عملکرد و انتخاب برگزیدگان بر اساس شاخص‌های عمومی و اختصاصی انجام می‌گیرد.شاخص‌های عمومی در جهت توانمندسازی سازمان‌ها در نظر گرفته شده و شاخص‌های تخصصی نیز جداگانه بررسی می‌شوند تا نقاط ضعف و قوت سازمان‌ها و ادارات مشخص شده که بتوانند در رفع یا تقویت آن‌ها تلاش کنند. بر این اساس دستگاه‌ها در 5 گروه دسته‌بندی شده‌اند و در هرگروه شاخص‌های برتر تعیین شده و 3 دستگاه به عنوان برترین‌ها انتخاب و کارمندان نمونه نیز مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اصفهان در ادامه پیرامون برگزاری آزمون استخدامی توضیحاتی ارائه داد و گفت: هشتمین آزمون استخدامی بخاطر همین شرایط به تعویق افتاد اما با برگزاری آن در روز جمعه هفته جاری قرار است از بین 24 هزار و 213 نفر شرکت‌کننده، یک هزار و 908 نفر در استان اصفهان پذیرفته شوند و بیشترین تعداد پذیرفته شدگان مربوط به آموزش و پرورش است. وی اظهار داشت: درواقع از هر 13 نفر داوطلب یک نفر استخدام می‌شود.

 

دکتر اکبری در خصوص تأثیر کرونا بر اقتصاد استان اصفهان نیز گفت: به دنبال آسیب کرونا در استان نرخ مشارکت اقتصادی 3 درصد کاهش پیدا کرده و یک سری فعالیت‌ها یا نیمه فعال هستند و یا تعطیل شده‌اند. البته به تبع آن نرخ بیکاری هم کاهش یافته اما این نوع کاسته شدن از نرخ بیکاری چندان مطلوب نیست.وی با بیان اینکه استان اصفهان 10 درصد نیروی کارگری کشور را به خود اختصاص داده است و با رعایت پروتکل‌ها موفق به جلوگیری از آسیب رسیدن به بخش صنعت شده افزود: اما بخش گردشگری و هتلداری استان بدلیل بروز بحران کرونا بسیار آسیب دیده است.

تعداد بازدید: 360
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان   میباشد.
Powered by DorsaPortal