۱۴۰۱ دوشنبه ۷ آذر
ENGLISH
سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان
1401/08/21 تأکید بر رعایت پهنه‌بندی‌ها و نگاه آمایشی در نشست شورای برنامه‌ریزی استان
تأکید بر رعایت پهنه‌بندی‌ها و نگاه آمایشی در نشست شورای برنامه‌ریزی استان

دویست و بیست و دومین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان روز شنبه 21 آبان‌ به ریاست استاندار اصفهان در سالن اجتماعات استانداری برگزار گردید.

 در این نشست پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید، دکتر قاسمی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان و دبیر شورا ضمن خیر مقدم به بیان نحوه تدوین برنامه هفتم توسعه کشور پرداخته و با اشاره به اینکه مسئله محور بودن و شناسایی پیشران‌های توسعه استان که کارکرد ملی دارند از مهمترین تفاوت‌های برنامه هفتم با برنامه‌های گذشته می‌باشد، نگاه کلان به مسائل اقتصادی کشور در جهت توسعه رشد اقتصادی را از مهمترین مزیت‌های این برنامه دانست.

در ادامه جلسه، مصوبات کارگروه زیربنایی، توسعه روستایی، عشایری، شهری و آمایش سرزمین و محیط ‌زیست مطرح و اعضاء نیز دیدگاه‌ها و نظرات خود را نسبت به بندهایی از آن بیان نمودند.

پس از آن آقای فروزنده رئیس دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان ضمن ارائه گزارشی از وضعیت مشارکت عمومی – خصوصی استان در قالب ماده 27 قانون الحاق (2) اظهار داشت: بررسی روند اجرای طرح‌های عمرانی در طی سال‌های گذشته نشان می‌دهد که دولت به عنوان بازیگر اصلی در تأمین زیر ساخت‌ها، از توانایی مالی، مدیریتی و فنی لازم برخوردار نیست و بر این اساس دوره اجرای طولانی، کیفیت پایین و هزینه اجرایی بالا، ناکارآمدی و ضعف توجیه بعضی از پروژه‌ها و همچنین افزایش تصدی‌گری دولت و بازماندن از وظایف حاکمیتی از مهمترین موانع در جهت اتمام پروژه‌ها محسوب می‌شود.

در ادامه مصوبات کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری استان مطرح و اعضاء نظرات خود را بیان نمودند.

سپس آقای شاکری معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان در راستای بند 5 نشست 219 شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان در خصوص ارائه گزارش اقدامات انجام شده توسط دستگاه‌های اجرایی، گزارشی از ظرفیت‌های قانون بودجه 1401 مرتبط با وظایف استانی ارائه نموده و با بیان اینکه سهم اعتبارات هزینه‌ای و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای که به استان‌ها ابلاغ می‌گردد در مقایسه با کل اعتبارات در سال 1401، به ترتیب برابر با 2.81 و 27.18 درصد بوده است، بر پیگیری مجدانه دستگاه‌های اجرایی استان در جهت افزایش سهم استان از منابع، تخصیص‌ها و تسهیلات پیش‌بینی شده در تبصره‌های قانون بودجه و منابع مالی متمرکز تاکید نمود.

در پایان این نشست دکتر مرتضوی استاندار اصفهان و رئیس شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان ضمن تاکید بر حمایت از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در استان، بر نگاه آمایشی و رعایت پهنه‌بندی مشخص شده در استان تاکیدکرد. وی یکی از روش‌های اتمام پروژه‌های زیر بنایی در جهت خدمات رسانی به مردم را استفاده از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های بخش خصوصی دانسته و توجیه‌پذیر کردن پروژه‌های عمرانی در جهت ترغیب بخش خصوصی به شرکت در فراخوان‌ها را از مهمترین وظایف دستگاه‌های اجرایی دانست.  

تعداد بازدید: 52
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان   میباشد.
Powered by DorsaPortal