۱۴۰۱ دوشنبه ۷ آذر
ENGLISH
سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان
1401/08/26 ضرورت بکارگیری ظرفیت‌های قانونی و اجرایی جهت انعکاس تصویر صحیح از استان
ضرورت بکارگیری ظرفیت‌های قانونی و اجرایی جهت انعکاس تصویر صحیح از استان

پنجمین جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری استان در سال 1401 به ریاست دکتر مرتضوی استاندار اصفهان و با حضور اعضای اصلی و متغیر کارگروه ساعت 10:30 صبح روز چهارشنبه 25 آبان در سالن اجتماعات استانداری برگزار گردید.

در ابتدای این نشست پس از قرائت آیاتی از قرآن کریم، دکتر محمدرضا قاسمی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان و دبیر کارگروه با اشاره به مراحل تدوین برنامه هفتم توسعه کشور، مساله‌محور بودن و شناسایی پیشران‌های توسعه استان‌ها را از ویژگی‌های اصلی لایحه برنامه هفتم دانست. وی یکی از روش‌های علمی شناسایی پیشران‌ها را توجه به جداول داده و ستانده برشمرده و تدوین این جداول را از اولویت‌های آماری کشور قلمداد کرد.

سپس آقای لعلی معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اصفهان ضمن تشریح کامل مراحل علمی و کاربردهای جداول داده و ستانده، گزارشی از روند جمع‌آوری اطلاعات جدول داده-ستانده و مشکلات ناشی از گردآوری این اطلاعات در سطح ملی و استانی ارائه نمود و در ادامه، گزارش وضعیت آمارگیری ادوار واحدهای صنعتی و مشکلات اجرایی آن توسط وی ارائه گردید.

پس از آن گزارش عملکرد کمیته امداد امام خمینی (ره) در زمینه ایجاد اشتغال اقشار آسیب‌پذیر و تسهیلات اخذ شده جهت ایجاد اشتغال افراد تحت حمایت در سال 1400 و شش ماهه اول 1401 توسط مدیرکل این نهاد ارائه شد.

در پایان این نشست، دکتر مرتضوی استاندار اصفهان و رئیس کارگروه با اشاره به مباحث ارائه شده در زمینه طرح‌های آمارگیری و جمع‌آوری اطلاعات اقتصادی استان، استفاده از تمام ظرفیت‌های قانونی و اجرایی جهت انعکاس تصویر صحیح از استان در اسناد و آمار منتشره را مورد تأکید قرار داد.

تعداد بازدید: 21
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان   میباشد.
Powered by DorsaPortal