۱۴۰۱ پنج شنبه ۱۳ بهمن
ENGLISH
سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان
سوالات متداول

اطلاع‌رساني آماري - تامين آمار و اطلاعات توليدي (سرشماري، آمارگيري هاي نمونه اي)

 

1-     چگونه مي توان در اجراي طرح‌هاي آماري با معاونت آمار و اطلاعات سازمان همكاري كرد؟

پاسخ: ثبت نام در سامانه http://job.mpo-es.ir سپس مراجعه به گروه اجراي طرح‌هاي آماري و سرشماري و انجام مصاحبه. در صورت نياز با داوطلب تماس گرفته خواهد شد. يا مراجعه مستقيم به معاونت آمار و اطلاعات سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان اصفهان.

2-     چرا در اجراي طرح‌هاي آماري به خانوار يا كارگاه ما مراجعه مي‌شود؟

پاسخ: خانوارهاي نمونه بر اساس روش‌هاي علمي نمونه‌گيري از طرف مركز آمار ايران انتخاب مي‌شوند و برخي از خانوارها و كارگاه‌ها جزو نمونه‌هاي آماري قرار مي‌گيرند. سپس مأموران آمارگير جهت تكميل پرسشنامه به خانوار يا كارگاه نمونه مراجعه مي‌نمايند.

3-     چگونه مي توان مامور آمار گير را شناسايي نمود ؟

پاسخ: هر مامور آمارگير داراي كارت معتبر آمارگيري در زمان اجراي طرح مي‌باشد و در هنگام آمارگيري موظف به ارائه آن به پاسخگو مي‌باشد.

4-    آيا اطلاعات دريافتي از خانوارها و كارگاه‌ها محرمانه مي‌ماند؟

پاسخ: بله به استناد ماده 7 قانون مركز آمار ايران «هرشخص ساكن در ايران همچنين اتباع ايراني مقيم خارج از كشور مكلفند به پرسش‌هاي مربوط به كليه‌ي سرشماري‌ها و طرح‌هاي آمارگيري كه توسط مركز آمار ايران انجام مي‌شود پاسخ صحيح دهند. آمار و اطلاعاتي كه ضمن آمارگيري‌هاي مختلف از افراد و مؤسسات جمع‌آوري مي‌شود محرمانه خواهد بود و جز در تهيه‌ي آمارهاي كلي و عمومي نبايد مورد استفاده قرار گيرد. استفاده و مطالبه و استناد به اطلاعات جمع‌آوري شده از افراد و مؤسسات به هيچ وجه در مراجع قضايي و اداري و مالياتي و نظاير آن مجاز نخواهد بود.»

5-    نتايج سرشماري‌هاي استان چگونه قابل دسترسي است؟

پاسخ: نتايج سرشماري‌ها از طريق درگاه ملي آمار به شاني https://www.amar.org.ir قسمت داده‌ها و اطلاعات آماري/ سرشماري‌ها/ ... در سطح كشور، استان و شهرستان در دسترس است.

تاریخ به روز رسانی: 1398/03/23
تعداد بازدید: 5165
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان   میباشد.
Powered by DorsaPortal