۱۴۰۰ دوشنبه ۲۹ شهريور
ENGLISH
سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان
1400/03/23 برگزاری دویست و هشتمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان اصفهان
برگزاری دویست و هشتمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان اصفهان

دویست و هشتمین نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان اصفهان روز پنجشنبه سیزدهم خرداد‌ ماه 1400 در سالن اجتماعات استانداری به ریاست دکتر رضایی استاندار اصفهان برگزار گردید.

 
در ابتدای جلسه پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید، دکتر رضایی استاندار و رئیس شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان ضمن خیرمقدم و تسلیت درگذشت مرحوم دکتر اللهیاری مدیر فقید میراث فرهنگی و گردشگری استان و مهندس میربد مدیر فقید اداره کل نوسازی مدارس استان که از مدیران ارزشمند و با اخلاق استان بودند، به ضرورت فعالیت بیشتر مدیران در جهت رفع مشکلات مردم پرداختند.
 

دکتر رضایی رعایت پروتکل‌های بهداشتی را در همه شرایط لازم برشمرده و با توجه به نزدیک شدن به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، شرکت و تشویق مردم به مشارکت حداکثری در انتخابات را بسیار مهم و سرنوشت ساز برشمرده و بزرگترین معروف را در حال حاضر تشویق مردم به شرکت در انتخابات دانستند. وی در ادامه رحلت جانگداز بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره ) و شهدای قیام 15 خرداد را که با نثار خون خود این انقلاب را آبیاری کردند، گرامی داشت.

 

در ادامه این نشست سردار سرتیپ پاسدار زهرایی مسئول بسیج سازندگی کشور ضمن بیان اهداف و وظایف بسیج سازندگی کشور، محرومیت‌زدایی و خدمت‌رسانی در هریک از مناطق محروم استان را از مهمترین وظایف بسیج سازندگی برشمرد. وی با بیان اینکه بسیج سازندگی از سال 1379 به دستور مقام معظم رهبری ایجاد شده است، شرکت در پروژه‌های کوچک، کم‌بازده و محرومیت‌زدا و همچنین غیرانتفاعی بودن پروژه‌ها را مهمترین رسالت بسیج سازندگی عنوان کرد. مسئول بسیج سازندگی کشور، وظایف بسیج را موازی دستگاه اجرایی ندانسته و هدف از شرکت در پروژه‌ها را منفعت مردم دانست.

 

در ادامه جلسه دکتر اکبری رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان و دبیر شورای برنامه‌ریزی با بیان دستاوردهای سفر دکتر نوبخت، از زحمات دانشگاه اصفهان در خصوص میزبانی و همچنین پیگیری اعتبارات سفر تشکر نموده و از همه دستگاه‌های اجرایی خواست در خصوص تحقق اعتبارات مصوب، پیگیری‌های لازم را انجام دهند. ایشان با بیان اینکه اولویت استان در سازندگی و محرومیت‌زدایی، استفاده از توان و ظرفیت بسیج می‌باشد، به توافقنامه سال گذشته سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان با بسیج سازندگی در خصوص توسعه 620 روستا اشاره نمود.

 

در پایان این نشست، دکتر قاسمی مدیر مرکز آموزش و پژوهش‌های توسعه و آینده‌نگری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گزارشی از اقدامات انجام شده در خصوص عملیاتی نمودن بند (ز) تبصره (9) قانون بودجه 1399 را ارائه نمود.

تعداد بازدید: 442
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان   میباشد.
Powered by DorsaPortal