۱۴۰۱ جمعه ۲۱ مرداد
ENGLISH
سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان
1400/04/06 بودجه سال 1400 در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان اصفهان بررسی شد
بودجه سال 1400 در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان اصفهان بررسی شد

دویست و نهمین نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان اصفهان روز شنبه پنجم  تیرماه 1400 در سالن اجتماعات استانداری به ریاست دکتر رضایی استاندار اصفهان برگزار گردید.

در ابتدای این نشست، پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید، دکتر رضایی استاندار اصفهان و رئیس شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان ضمن خیرمقدم و گرامیداشت یاد و خاطره شهید آیت‌الله دکتر بهشتی، هفته قوه قضائیه را تبریک گفت. وی حل تمام مشکلات استان با توجه به اعتبارات بودجه را غیرممکن برشمرده و بسنده نکردن به توزیع اعتبارات استان و استفاده مدیران از ظرفیت و قابلیت‌های تبصره‌های بودجه 1400 را یکی از مهمترین راهکارهای افزایش اعتبارات دانست.

استاندار اصفهان با بیان اینکه گزارش اقدامات دستگاه‌های اجرایی در خصوص تبصره‌های بودجه 1399 باید مورد ارزیابی قرار گیرد، پیگیری دستگاه‌های اجرایی استان از وزارتخانه‌های متبوع و سازمان برنامه و بودجه کشور را از مهمترین وظایف دستگاه‌ها در خصوص جذب اعتبارات برشمرد.

در ادامه این جلسه، دکتر اکبری رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان و دبیر شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان با بیان اینکه 30 درصد اعتبارات عمرانی نقدی و مابقی بصورت اسناد خزانه است به اقدامات انجام گرفته در خصوص جذب اعتبارات اسناد خزانه پرداخت. سپس مهندس ناطقی معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گزارش کاملی از اهم مواد و بندهای قانونی و تکالیف دستگاه‌ها بر اساس قانون بودجه‌ی سال 1400 به همراه تبصره‌های قانون ارائه نموده و با بیان اینکه منابع بودجه نسبت به سال گذشته 42 درصد رشد داشته است، افزایش این منابع را از منابع بودجه عمومی و شرکت‌های دولتی به ترتیب 123 و 4/9 درصد دانست. وی همچنین رشد 110 درصد هزینه‌ها و 100 درصد تملک دارایی‌های سرمایه‌ای نسبت به سال گذشته را از مهمترین تغییرات مصارف بودجه برشمرد.

 

تعداد بازدید: 861
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان   میباشد.
Powered by DorsaPortal