۱۴۰۱ دوشنبه ۶ تير
ENGLISH
سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان
1400/11/28 تشکیل جلسه هم‌اندیشی جهت تدوین سند پیشرفت و تحول شهرستان‌های استان
تشکیل جلسه هم‌اندیشی جهت تدوین سند پیشرفت و تحول شهرستان‌های استان

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اصفهان، جلسه هم اندیشی نحوه تدوین و تنظیم سند پیشرفت، تعالی و تحول شهرستان‌های استان بر اساس سند آمایش سرزمین استان اصفهان به ریاست دکتر مرتضوی استاندار اصفهان و با حضور معاونین استاندار، دکتر قاسمی سرپرست سازمان، جمعی از مدیران کل استانداری و فرمانداران شهرستان‌های تابعه به صورت حضوری و وبیناری روز پنجشنبه 28 بهمن در استانداری اصفهان برگزار شد.

استاندار اصفهان، در این نشست، خاطرنشان ساخت: داشتن راهبرد و برنامه پیشرفت همه جانبه رکن قوی و بنیادین تحول و تعالی در شهرستان‌ها و بالطبع در استان است. وی، اظهار داشت: برنامه تحول و پیشرفت شهرستان‌ها همان سند توسعه‌ای است که از صدر تا ذیل جامعه را همزمان و به شیوه‌ای دوراندیشانه و جامع در نظر بگیرد و به همه جوانب امور در قالب یک مفهوم کاربردی با محوریت پیشرفت و تحول بیندیشد.

در ابتدای این نشست، دکتر قاسمی سرپرست سازمان ضمن اشاره به اسناد توسعه استان از جمله سند آمایش سرزمین، الگوی توسعه استان بر اساس مناطق برنامه‌ریزی، اسناد توسعه شهرستان و اسناد توسعه روستایی بر ضرورت تدوین سند پیشرفت و تحول شهرستان‌های استان بر اساس آمایش سرزمین تأکید کرد. همچنین وی در خصوص اسناد فرادستی و نحوه تهیه سند آمایش سرزمینی کشور شامل سند آمایش ملی و سند آمایش استان اصفهان که در 11 اسفند 1399 در شورای عالی آمایش سرزمین مورد تصویب قرار گرفته است، توضیحاتی به جلسه ارائه نمود. 

در ادامه این نشست، سند اجرایی آمایش استان و نمونه‌ای از اسناد توسعه شهرستان‌های استان توسط کارشناسان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان ارائه شد و پس از آن در خصوص چارچوب و الگوی سند پیشرفت و تحول شهرستان‌های استان توضیحاتی ارائه گردید.

در پایان این جلسه مقرر گردید فرمانداران با نگاهی جدید و با هماهنگی با سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، گزارش و پیش نویس اولیه را تهیه، تنظیم و ارائه نمایند تا در بازه زمانی تعریف شده در هم اندیشی با کارشناسان ذی‌ربط، سند نهایی، تنظیم، تدوین و عملیاتی گردد.


 

تعداد بازدید: 676
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان   میباشد.
Powered by DorsaPortal